Дитяча агресивність – патологія або норма?

/Files/images/e98ca6534171171c2a52ab9257ee16f7_w120_h100.jpgАгресія це активна форма вираження гніву, яка проявляється через заподіяння збитку людині або предмету.
Дитяча агресивність – явище нормальне, пов'язане із психологічними особливостями кожного віку. Але вона може стати стійкою рисою особистості.
Щоб цього не відбулося, батькам слід запам'ятати...
1) на формування агресивності впливає негативізм матері (її відчуження від дитини, байдужість);
2) терпимість батьків до агресії дитини стосовно інших (прощення такої поведінки);
3) суворість дисципліни теж формує агресивність як стійку рису особистості (фізичні покарання, приниження);
4) пам’ятайте, що в агресивних батьків, як правило, виростають агресивні діти.
Щоб агресія не стала стійкою рисою особистості дитину, слід знайти прийнятні способи для її зняття. Приведу приклади таких занять.
Зшийте або купіть м'яку іграшку. Придумайте їй просте ім'я ( жу-жу). Коли у дитини з'явиться бажання кусатися, штурхатися і т.д., познайомте дитину із цією іграшкою й поясніть, що тата,маму бити не можна, а от жу-жу, завжди буде рада побитися. Навчіть дитину як можна битися з іграшкою й чітко поясніть, що це можна робити тільки з нею, а більше ні з ким. Перший час стежте, щоб агресія направлялася на іграшку, а не на людей. Дуже корисні для зняття агресії ігри з водою, піском, глиною (глину можна замінити на пластилін). Учіть дитину знімати агресію через гру: догонялки, скакалки.
Ще один діючий спосіб зняття агресії це масаж. Добре знімає напругу малювання фарбами, краще пальцями.
Агресія по великому рахунку – це вихід сильної внутрішньої енергії, так вчить свою дитину використовувати цю енергію в благо його самого й навколишніх, нехай не всіх, хоча б найдорожчих для нього людей.
Кiлькiсть переглядiв: 135

Коментарi