• Ви знаходитесь тут:

  • Новини
  • Протидія коронавірусу

/Files/images/протидія.png

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ТА ПЕРЕБУВАННЯ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ COVID-19

1. Розроблені відповідно до Постанови МОЗ від 22.09.2020 р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

2. Вхід на територію закладу освіти: 7.30-8.45.

3. Батьки або особи, які їх замінюють, одягнені в захисні маски.

4. Ранкове приймання дітей до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

За несприятливих погодних умов приймання або передача дітей відбувається в приймальних або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьки або осиби, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

5. При вході на територію закладу чітко дотримуватися дистанції 1.5 метра.

6.Після вимірювання температури батьки (або особи, що їх замінюють) відводять дитину до приміщення групи, де їх приймає вихователь.

7. При пересуванні територією закладу до групового майданчику дотримуватись соціальної дистанції.

8. При виході із закладу дотримуватись реверсного руху та не створювати скупчення на центральному вході.

9. Температурний скринінг дітей проводиться при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години із занесенням даних до журналу. Діти в яких виявлено темпертуру тіла понад 37.2*С або ознаками респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням батьків.

10. Працівники закладу та помічники вихователів протягом дня проводять:

- дезінфекцію поверхонь кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів (в кінці зміни);

- протягове провітрювання приміщень не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня.

11. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання по обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правил етикету кашлю, тощо), проводитимуться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

12. Дітей батьки забирають з групових майданчиків або з приміщення закладу.

13. Заборонено проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

14. Дозволено проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з однієї групи.

15. Заборонено запрошення творчо-розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.

16. Вхід батьків в приміщення закладу ЗАБОРОНЕНО!

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

· попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар

· нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)

· попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки

· просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

· посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення

· важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптомиінфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

· мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук

· під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя

· не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

· не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

/Files/images/протидд.png/Files/images/протидду.png

Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi