/Files/images/11cb2637210e.gifІноземна мова дедалі наполегливіше входить в наше життя, інтегруючи українське суспільство зі світовим культурним простором. А відтак знання іноземних мов стає потребою часу, необхідним компонентом освіченості сучасної людини. Потрібна іноземна мова й нашим дітям. Звісно, не всі вони читатимуть в оригіналі Шекспіра, Дюма, Гейне, чи навчатимуться за кордоном, проте майже кожен із них слухатиме іноземну музику, дивитиметься фільми, «подорожуватиме» Інтернетом, спілкуватиметься з іноземцями. Тож знання мов стане у пригоді. Вивчення хоча б однієї іноземної мови не лише розвине індивідуальні мовленнєві здібності дитини, а й створить передумови для оволодіння в подальшому іншими мовами, виховає толерантне ставлення до носіїв інших культур.

Зважаючи на сучасні тенденції, наш дитячий садок «Оксанка» ось вже протягом трьох років проводить навчання іноземної мови в гуртку “Смайлик”.

Малятам навчання іноземної мови дається легко, адже вік від народження до 6 (7) років вважається сенситивним періодом для мовленнєвого розвитку. Дітки в цей період відкриті для спілкування, безпосередньо сприймають нові знання, мовленнєвий апарат дуже гнучкий, діти легко наслідують звуки та звукосполучення рідної та нерідної мов. Проте вже у більш пізньому (шкільному) віці діти втрачають попередню здатність легко й точно сприймати та відтворювати елементи іноземної мови. Тому баритися з вивченням другої мови не потрібно.

Навчання англійської мови в нашому дитячому садочку розпочинається з середньої групи, адже розвиток фізіологічних та психічних процесів досягає того рівня, який забезпечує передумови для системного іншомовного навчання. П’яти - шестирічній дитині вже під силу успішно й зацікавлено оволодівати іноземною мовою завдяки свідомому й мотивованому навчанню.

Одна з найважливіших передумов успішного навчання іноземної мови – увага дошкільнят. Діти цього віку ще не мають стійкої цілеспрямованої уваги, не можуть тривалий час зосереджуватися на одному завданні, тому в роботі з дітками ми використовуємо вправи та ігри, які б допомагали урізноманітнювати види дитячої діяльності. Заняття проводяться підгрупами (не більше ніж 10 чоловік) двічі на тиждень та тривають в середньому 20 хвилин. Дітки на гуртку співають, танцюють, граються, малюють, активно приймають участь в розігруванні міні-сценок, розповідають вірші.

Протягом року, згідно програми авторів Кулікової І.А., Шкваріної Т.М. "Англійська мова для дітей дошкільного віку". Діти опановують такі теми: «Знайомство», «Моя сім'я», «Тварини», «Пори року», «Овочі і фрукти», «Меблі», «Ігри», «Тіло людини», «Робочий день».

Основними завданнями вивчення іноземної мови в садочку є:

 • виховання інтересу, поваги, толерантності і ціннісного ставлення до культури, традицій та звичаїв народів, які розмовляють іншою мовою;

 • прищеплення елементарних навичок усного мовлення (аудіювання, говоріння);

 • ознайомлення з елементами соціокультури іншомовних країн;

 • створення умов для оволодіння елементарним умінням спілкуватися іноземною мовою у межах комунікативного мінімуму, пов’язаного зі світом дитинства;

 • сприяння набуттю початкових лінгвістичних знань;

 • розвиток мовленнєвих здібностей;

 • залучення дитячого досвіду спілкування рідною мовою для навчання спілкуватись іноземною;

 • виховання культури та відкритості спілкування;

Кiлькiсть переглядiв: 929

Коментарi

 • Валентина

  2015-09-04 09:32:33

  в магазині КОІПОПК.........

 • Юлія

  2015-09-03 16:51:23

  Де скачати прогаму?...

 • Олена

  2015-02-27 09:13:46

  Скажите пожалуйста, где можна взять эту программу «Граючись вчимося. Англійська мова. Програма для дітей старшого дошкільного віку, методичні рекомендації (Гунько С., Гусак Л., Лещенко З.)......