/Files/images/-11р.jpg

Дмитрук Валентина Вікторівна

Освіта: повна вища

Кваліфікаційна категорія: "спеціаліст"

Стаж роботи: 8 р.

Закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова за спеціальністю "Вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вихователь (освітніх закладів для дітей із тяжкими порушеннями мовлення та закладів із інклюзивною формою навчання)


Кондратенко Олена Вікторівна

Освіта: повна вища

В 1994 році закінчила Український державний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова за спеціальністю "Вчитель-логопед, логопед дошкільного закладу, вчитель початкових класів шкіл для дітей з тяжкими розладами мови".

Стаж роботи: 29 років.

Кваліфікаційна категорія: "спеціаліст вищої категорії"

Проблема, над якою працює:"Використання логоритмічних ігор та вправ під час корекційно-відновлювальної роботи з дітьми"




«Дитина – ніжний паросток, який стане могутнім деревом, дитинство й вимагає до себе особливої уваги»

В.Сухомлинський



Якщо вас зацікавила ця інформація, то ви напевно є мамою або татом, бабусею чи дідусем. Ви разом зі своїм малюком щодня прочиняєте двері в незвідане життя, знайомитесь з різними його проявами, розгадуєте загадки буття, роздумуєте над його таємницями. А запрошує вас до цього, спонукає думати над явищами дійсності ваш малюк. Адже він такий непосидючий, допитливий, гострозорий, меткий на слово – аж дивно: іде це все в нього береться?

То що є слово? Наскільки воно значуще в дитячих устах? Як допомогти дитині оволодіти мовою, щоб вона була не лише засобом спілкування, але й стала для неї рідною, сприяла встановленню особистості.

Ми, вчителі-логопеди дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу №14 «Оксанка», пропонуємо вам, шановні батьки, деякі поради та знання, які необхідні для розвитку зв’язного, логічного мовлення і мислення, формування правильної вимови у вашого малюка, збагачення активного та пасивного словника, формування лексико-граматичної сторони мовлення і врешті-решт навчити вашу дитину читати та писати.

Отже, кожного із нас, непокоїть питання: як забезпечити повноцінний розвиток дитини та мовленнєвий розвиток зокрема.

Розвиток мовлення дитини починається від самого народження. Навички правильного мовлення малюк набуває в сім’ї. Все те, що роблять батьки для загального та мовленнєвого розвитку своєї дитини має велике значення для всього її подальшого життя.

Враховуючи те, що дитина дошкільного віку засвоює усне мовлення лише шляхом наслідування, від вас вимагається дотримуватись таких правил мовленнєвої поведінки:

  1. Ваше мовлення повинно бути чітким, плавним, емоційно виразним, помірним за темпом.
  2. Не можна дозволяти говорити з дітьми їх лепетною мовою або навмисно спотворювати свою вимову.
  3. Мовлення оточуючих дитину дорослих не повинно перевантажуватись словами, які важко вимовити.
  4. При спілкуванні з дитиною слід ставити лише конкретні запитання, не квапити її з відповіддю.
  5. Дитину не можна карати за помилки в мовленні.
  6. Супроводжуйте свої дії словами, не говоріть у порожнечу – дивіться малюкові в очі. Це особливо важливо, якщо він надто активний і постійно в дії.
  7. Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислухайте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі запитання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, правильно виголошуйте звуки і слова – це допоможе малюкові швидше опанувати правильну звуковимову.
  8. Постійно читайте дитині гарні вірші, казки, розповіді, перечитуйте їх по кілька разів, діти краще сприймають знайомі тексти.
  9. Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов’язана з розвитком мовлення. Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами – усе це допоможе мовленню, а невдовзі – й опануванню письмом.
  10. Будьте терплячі, доброзичливі, активно радійте успіхам дитини, частіше хваліть її, грайтеся з нею.



Якщо вам потрібно отримати детальнішу інформацію, пораду чи консультацію вчителя-логопеда ми раді бачити вас та допомогти вашому малюкові в нашому дошкільному навчальному закладі який знаходиться за адресою: вул. Євгена Деслави 16а.

Ми працюємо:

І зміна 8.00- 12.00

ІІ зміна: вівторок і четвер 1400- 1800

Кiлькiсть переглядiв: 489

Коментарi